Ballina Etiketimet Mergim vojvoda

Etiketim: mergim vojvoda

Javë më parë shënoi autogol, sot Mërgim Vojvoda e detyron kundërshtarin...

Në ndeshjen e Kosovës kundër Anglisë, mbrojtësi i djathtë kosovar Mërgim Vojvoda ishte shumë i pafat. Ai gaboi duket shënuar në golin e tij. Por sonte...

“E çoi në shitore futbollistin anglez” – kjo video e Mërgim...

Një moment gjatë ndeshjes Angli-Kosovë, kur mbrojtësi i Kosovës, Mërgim Vojvoda, bën lëvizje mashtruese ndaj mbrojtësit anglez, Ben Chilëwell, është bërë hit në internet. Madje,...

Nëna e Vojvodës tregon si reagoi kur biri i saj shënoi...

Ethet e bukura të fitores së Kosovës ndaj Republikës së Çekisë ende nuk kanë kaluar. ‘Dardanët’ ishin mjaftë të gëzuar me fitoren e arritur dje...

Me t’u mbushë sytë me lotë gëzimi: Kosovari, Mërgim Vojvoda, hynë...

France Football ka publikuar formacionin më të mirë për ndeshjet e para kualifikuese të Euro2020. Pjesë e formacionit është dhe shqiptari i Kosovës, Mërgim...