Ballina Etiketimet LDK

Etiketim: LDK

Gani Geci falënderon kosovarët për rreth 18 mijë votat që ka...

Veprimtari i LDK’së, Gani Geci, ka falënderuar të gjithë ata që në zgjedhjet e 6 tetorit kanë votuar vajzën e tij, Marigona Gecin, për...

Zhvillme politike priten javën që po hyjmë, detaje nga dy takimet...

Dy takime janë paraparë të mbahen brenda javës që po vije ndërmjet grupeve punuese të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Nesër në...
Skenderaj

Skemat e ‘vjedhjeve’ në Skenderaj (Dokument)

Monitoruesit e KALLXO.com, të cilët janë duke përcjellë procesin e rinumërimit të votave në Skenderaj, kanë vërejtur se në shkollën e mesme teknike “Anton...

Të ‘përkdhelurit’ e Isa Mustafës, që me çdo kusht i do...

Edhe pse lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa nuk u pa shumë aktiv në fushatën elektorale për zgjedhjet e 6 tetorit, megjithatë...

LDK e Vetëvendosje takohen nesër, këta janë pjesëmarrësit

Negociatat mes Vetëvendosjes dhe LDK’së do të vazhdojnë nesër për të negociuar krijimin e Qeverisë së re. Lëvizja Vetëvendosje, e cila, sipas rezultateve preliminare, ka...

Lajmi i Fundit: “VV ka fituar zgjedhjet, edhe pas numërimit të...

Në QNR është duke vazhduar procesi i numërimit të votave nga Diaspora, për të nisur më pas me numërimin e votave me kusht dhe...

Kalkulimet për ndarjen e ministrive mes Vetëvendosjes dhe LDK-së

Arbërie Nagavci ka thënë se janë dakorduar të kenë vetëm 12 ministri. Sipas saj, ende nuk ka diskutime se kush do të udhëheqë ministritë...

Këta do të jenë 31 deputetët e LDK’së

Lidhja Demokratike e Kosovës doli partia e dytë në këto zgjedhje, me një diferencë për më pak se 1 për qind të votave me...

Nuk mori vota të mjaftueshme për deputet, deklarohet Naser Rugova

Ndonëse jo zyrtarisht, është publikuar lista e kandidatëve për deputet që pritet të jenë pjesë e legjislaturës së re nga radhët e Lidhjes Demokratike...

Përplasen LDK dhe VV në KQZ

Janë përplasur anëtari i LDK-së në KQZ, Sami Hamiti dhe ai i VV-së Adnan Rrustemi, i cili ka kërkuar që këto zarfe të diasporës...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com