Ballina Etiketimet Lajme nga Vushtrria

Etiketim: Lajme nga Vushtrria

Kushdo që e keni parë këtë person nga Vushtrria lajmëroni familjarët...

Musli Krasniqi nga fshati Begaj e Vushtrrisë ka tri ditë që është zhdukur dhe për të nuk ka informacione askush nga familjarët e tij. Gazeta...

Kjo është deputetja më e re e Kuvendit të ri të...

Kuvendit të Republikës së Kosovës, i janë shtuar shumë figura të reja në ulëset e Kuvendit do të ulet edhe 22 vjeçarja nga Vushtrria...

Vushtrria, do të bëhet me fabrikë për përpunim peshku

Kuvendi Komunal i Komunës së Vushtrrisë ka miratuar kërkesën e kompanisë “Emona” sh.p.k në Vushtrri, kompanisë kroate “Conex Trade” dhe kompanisë spanjolle “Onnorsa” për...

Ekskluzive: Votat e kandidatëve për deputetë të LDK-së në Vushtrri

Janë siguruar edhe votat e kandidatëve nga lista e LDK-së për deputetë në Vushtrri. Sipas një dokumenti që ka siguruar VushtrriaOnline, më e votura del...

Izmaku, deputetja e PDK me më së shumti vota në bazën...

Partia Demokratike e Kosovës nuk mori votat që synonte në fushatë dhe kësisoj ajo u rangua si e treta. Risia e këtyre zgjedhjeve është së...

Merret vendimi për vëllain e kryetarit të Vushtrrisë

Gjykata Themelore e Mitrovicës ka caktuar një muaj paraburgim për dy të dyshuar nga Vushtrria për veprën penale ushtrim i ndikimit. Njëri nga të dyshuarit...

E quajtën Albin Kurti i vogël, a arriti Gazmend Gjyshinca t’i...

Të gjithë u befasuan nga fjalimet e tija të cilat ngjasonin me fjalimet e kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit. Bëhet fjalë për të...

Kjo është femra më e votuar e LDK-së në Vushtrri

Kandidatja e LDK-së në Vushtrri, Rrezarta Krasniqi, del të jetë kandidatja më e votuar në Vushtrri. Krasniqi, ka grumbulluar një numër të konsideruar votash që...

Arrestohet vëllai i Xhafer Tahirit të Vushtrrisë

Javën e kaluar u raportua për skandalin e vëllait të kryetarit të Vushtrrisë, Xhafer Tahiri. Në një video të publikuar, Salih Tahiri që është vëllai...

“Arratiset” vëllai i Xhafer Tahirit të LDK-së, policia nuk po e...

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Mitrovicës – Shyqyri Syla, ka urdhëruar dje Njësinë Rajonale për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Korrupsionit në Mitrovicën e...