Ballina Etiketimet Lajme nga Skenderaj

Etiketim: Lajme nga Skenderaj

Mehani: Ujku i ka hanger 7 mushtjerra barse në Komunën e...

Kuvendi Komunal, kishte votuar që fermerëve t'u shpërndahen 18 mushtjerra barse. Por sipas asamblistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Hysni Mehani, për fermerët e Skenderajt janë ndar...

Gjenden dy bomba italiane në Skenderaj, intervenon KFOR-i dhe FSK-ja

Orët e hershme të mëngjesit të sotëm në rrugën “Kajtaz Koca” në fshatin Polac të Skenderajt janë gjetur dy mjete shpërthyese në një livadh. Pas...
skenderaj, vv, lista, deputet

KQZ-ja merr këtë vendim për votat e një vendvotimi në Runik...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka mbajtur mbledhjen e radhës në të cilën anëtarët me 6 vota pro dhe 3 abstenime kanë kaluar rekomandimin...
skenderaj

Arrestohet një femër në Skenderaj, po ngacmonte çiftin bashkëshortor

Policia e Kosovës ka arrestuar një femër në Skenderaj. Në njoftimin e policisë thuhet se është arrestuar e dyshuara femër K/Shqiptare, pasi që e njëjta...

Kaos në Skenderaj, shoferi i kamionit humb kontrollin

Një rast i shkaktimit të rrezikut të përgjithshëm është shënuar në qytetin e Skenderajt. Fatmirësisht nga e gjithë kjo, ka vetëm dëme materiale. Mësohet se drejtuesi...
Lajmi i Fundit nga Drenica Press

Aksident komunikacioni në Skënderaj, lëndime pëson edhe një këmbësore

Policia e Kosovës ka raportuar për një aksident komunikacioni në Skenderaj. Sipas njoftimit të policisë dy automjete janë ndeshur mës veti dhe lëndime ka pësuar...
Skenderaj

Lajmi i Fundit: Ndërron jetë ish drejtori i shkollës nga ky...

Ka ndërruar jetë profesori dhe ish drejtori i shkollës fillore "Azem Bejta" në Prekaz, Hajrullah Bislimi, shkruan Drenica Press. Hajrullah Bislimi ishte një veteran i...
Mehmet Veliu

12-vjeçari nga Skenderaji, e ardhmja e futbollit të Drenicës dhe Kosovës

Mehmet Veliu, pjesë e SHF Drenica është duke shkëlqyer në Lidhjen Rajonale të futbollit në Mitrovicē. Pas gjasht jave të zhvilluara deri më tani Mehmeti...

Grabitje e armatosur në një pompë derivatesh në Skenderaj

Ka ndodhur një grabitje e armatosur nga dy persona të maskuar në një pompë derivatesh në fshatin Polac të Skenderaj, shkruan DrenicaPress Personi i cili...

Si u zhdukën fletëvotimet në Runik të Skenderajt, Musa Dervishaj tregon...

Kandidati për deputet nga radhët e koalicionit NISMA-AKR-PD Musa Dervishaj, pohon se ka pasur parregullësi në procesin zgjedhor në fshatin Runik të Skenderajt. Në Runik,...