Ballina Etiketimet Lajme nga Kosova

Etiketim: Lajme nga Kosova

Të gjitha Lajmet nga Kosova dhe rajonet me gjerë si dhe çfarë po ndodh në botë sot. Në kohë reale dhe të shpejtë vetëm në portalin më të madh Drenica Press.

Aksident në rrugën Skenderaj – Klinë, rrokulliset makina, ka të lënduar...

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën Klinë-Skenderaj. Vetura në fjalë është vetaksidentuar dhe ka përfunduar e rrokullisur jashtë rrugës,...

Kosova në rrezik, 63 persona të vdekur nga sëmundjet ngjitëse, ja...

Gjatë vitit të kaluar nga sëmundjet ngjitëse kanë vdekur 63 persona në Kosovë. Në bazë të të dhënave në Agjencinë e  Statistikave numri më i...

Lajmi i Fundit: PZAP sapo mori vendim për votat e vonuara...

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa në mbledhjen e radhës ka vendosur që t’i refuzojë katër mijë e 639 fletëvotime nga diaspora. Kjo për shkak...

Kadri Veseli e pranon humbjen, por a do të jap dorëheqje...

“Nuk do të vijë asnjë moment kur ne do të godasim shtetin tonë, apo të dëmtojmë të ardhmen e të rinjve tanë. Nuk është...

Rrahet personi që shiste bileta në mënyrë ilegale

Një person afër stadiumit është rrahur nga persona të panjohur pasi që kishte provuar të shiste bileta në mënyrë ilegale. Sipas burimeve të IndeksOnline ai...

Prishtina plot emocion, Dardanët nisen drejt stadiumit

Ora po afron, emocionet e përballjes Kosovë – Mali i Zi sa shkojnë e rriten. Janë tifozët zyrtarë të Kosovës, ‘Dardanët’, që tashmë janë nisur...

Pasojat e largimit të Kosovës nga Asociacioni Evropian për Cilësi në...

Pavarësisht se Kosovës nuk i është vazhduar anëtarësimi në Asociacionin Evropian për Sigurimin e Cilësisë në Arsimin e Lartë (ENQA), njohja e diplomave universitare...

Kujtim Shala tregon se a është propozuar për kryetar të Kuvendit

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës Kujtim Shala, mohon se është propozuar për Kryetar Kuvendi nga partia e tij, para arritjes së...

Përplasen LDK dhe VV në KQZ

Janë përplasur anëtari i LDK-së në KQZ, Sami Hamiti dhe ai i VV-së Adnan Rrustemi, i cili ka kërkuar që këto zarfe të diasporës...

Serbët në panik: Kurti na kërkoi 22 miliardë euro sapo u...

Gazeta serbe “Blic” e ka cilësuar një kërkesë arrogante deklaratat e Albin Kurtit që Serbia të detyrohet të paguajë reparacione të luftës ndaj Kosovës. Gazeta...