Ballina Etiketimet Lajme nga drenasi

Etiketim: lajme nga drenasi

Këto vende të Drenasit pa rrymë

KEDS ka bërë të ditur se nesër (31.10.2019) do të ketë reduktime të energjisë elektrike në Drenas. Në njoftim thuhet: TS 35/10kV Drenasi do të ndërprehet: Dalja...

Arrestohet personi i kërkuar në Drenas

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një person në Drenas. Arrestimi i të kërkuarit është bërë në fshatin Negroc të Drenasit....
drenas, borxh, vetura, arme, policia

Policia kap dy persona me thika e shkop bejzbolli në Drenas

Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj/K shqiptarë në Drenas. Sipas policisë, gjatë kontrollit të tyre janë gjetur dhe janë konfiskuar dy armë të ftohta (thika)...

Për vogëlushin nga Drenasi vjen ndihma e parë nga Labi (FOTO)

Ledion Fana, 7 vjeçari nga komuna e Drenasit vuan nga një sëmundje e rëndë “Iga linear dematosis”, e cila nuk ka shërim në Kosovë. Fana...
drenas, borxh, vetura, arme, policia

Ndodhi në Drenas/ Burri lajmëron policinë se po kërcënohet nga një...

Një rast i kanosjes është regjistruar në Drenas. Sipas policisë së Kosovës, ankuesi ka raportuar se është kanosur me fjalë nga nje femër. Ankuesi deklaron se...

Vërbovcasit në hall me ujërat e zeza (VIDEO)

Përgjegjësi në Drenas po kërkohet edhe për lënien në gjysmë të punimeve për hapjen e një lumi. Në fshatin Verbovc si pasojë e ngecjeve po...

Drenas, ja si e rrezikon jetën punëtori gjatë punës në lartësi...

Në Kosovë kemi raste kur punëtorët e ndërtimit e kanë pësuar me jetë nga kushtet e dobëta gjatë punës në sektorin e ndërtimit, transmeton...

Kanoset një person në Drenas

Një person ka raportuar se derisa ishte duke udhëtuar me makinën e tij, ishte ndalur nga dy persona dhe është kanosur nga dy persona. Sipas...
drenas

Vende të tëra të Drenasit pa rrymë

KEDS ka bërë të ditur se do të ketë reduktime të rrymës në Drenas. Në njoftimin e KEDS thuhet: Prishtinë 1. Nga TS 35/10 kV Drenasi do të ndërprehet: Dalja 10kV...

Rrahje në Drenas, arrestohen dy persona

Një rrahje e shumëfishtë ka ndodhur në Drenas, përkatësisht në fshatin Poklek i Ri. Policia njofton se disa persona janë rrahur mes vete, ku si...