Ballina Etiketimet Kqz

Etiketim: kqz

Përplasen LDK dhe VV në KQZ

Janë përplasur anëtari i LDK-së në KQZ, Sami Hamiti dhe ai i VV-së Adnan Rrustemi, i cili ka kërkuar që këto zarfe të diasporës...

Nga KQZ tregojnë kur përfundon numërimi i të gjitha votave

Dje në KQZ ka filluar rinumërimi i 313 vendvotimeve, kjo pasi që ishte konstatuar se në disa formularë kishte pasur gabime teknike në përputhjen...

Vendvotimi në Kosovë ku nuk shkoi për të votuar asnjë person

Në një vendvotim në Podujevë nuk ka shkuar për të votuar asnjë qytetar. Në vendvotimin me numër 1840E/01D ka zero vota. Në këtë vendvotim...

Numri i votave të PDK-së në Lipjan

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve është në përfundim të numërimit të të gjitha votave në nivel vendi. Numërimi ka përfunduar edhe në komunën e Lipjanit, ku...

Ja kur nis rinumërimi i 313 vendvotime

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që sot të nis rinumërimi i 313 vendvotime për shkak të gabimeve teknike në formularin e përputhjes së...

Përfundon numërimi i votave në Pejë, kjo parti është fituese

KQZ-ja ka përfunduar me numërimin e votave në komunën e Pejës. Pas numërimit të votave, në këtë komunë numrin më të madh të votave e...

Ja si ta gjeni vendvotimin tuaj

Më 6 tetor ditë e dielë, qytetarët e Kosovës do t’iu drejtohen kutive të votimeve për të votuar kandidatët e tyre të preferuar për...

Zgjedhjet e 6 tetorit, ja sa i kushtuan KQZ-së vulat dhe...

Kanë mbetur edhe pak ditë që na ndajnë nga mbajtja e  gjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Kosovës. Ndërkohë, që Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka...
Komisioni Qendror i zgjedhjeve

Hidhet shorti për renditjen e subjekteve politike në fletëvotim, këta janë...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka organizuar sot tërheqjen e shortit për renditjen e subjekteve politike në fletëvotim. Valdete Daka, kryetare e Komisionit qendror të Zgjedhjeve...
Komisioni Qendror i zgjedhjeve

Mësoni se cilat dokumente ju duhen për në ditën e zgjedhjeve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, përmes një njoftimi të drejtuar për media ka njoftuar votuesit se çka duhet të kenë me vete në ditën e...