Ballina Etiketimet Kosova

Etiketim: Kosova

Shakohoxha me fjalë nga më të bukurat për Kosovën: Do ta...

Dritan Shakohoxha ka folur fjalë të mëdha për Kombëtaren e Kosovës në futboll. Kosova është duke shkëlqyer në futboll dhe është tash e 15 ndeshje...

The Sun: Kosova tregon kush është bossi

Gazeta e famshme angleze “The Sun” i ka kushtuar vëmendje të veçantë fitores së Kosovës 2-1 kundër Çekisë. Gazetari Paul Jiggins që kishte ardhur në...
Moti në Kosovë

Me nesër “përfundon” vera në Kosovë. Ja sa gradë do të...

2.09.2019 – Një front i ftohtë që pritet të depërtojë nga Europa qëndrore në lindje të rajonit do të sjellë ditëve në vijim ndryshim...
Turisti

Turisti nga Skenderaj detyrohet të paguan 50 euro për tre dynera...

Pushimet në bregdetin shqiptar kanë filluar të bëhen të papërballueshme për qytetarët e Kosovës. Një rast tjetër i abuzimeve me pushues u regjistrua në Durrës,...
mesuesja

Për herë të parë edhe logopedët do të angazhohen në shkolla

Kosova ka 43 mijë fëmijë me nevoja të veçanta Përfshirja sa më e gjerë e fëmijëve me nevoja të veçanta. Në shkolla mbetet synim i...

Drenicasi që shpreson se do ta shoh babain e tij më...

Zgjedhjet nacionale në Kosovë do të zhvillohen me 6 tetor. Problemet me listat zgjedhor do të ketë edhe në këto zgjedhje. E kaluar na ka...