Ballina Etiketimet Kosova

Etiketim: Kosova

“Më të mirët në botë” – Tifozët anglezë të mahnitur nga...

Përderisa tifozët anglezë që ishin në shtëpi e shprehën habinë e tyre nga loja sulmuese e Kosovës në ndeshjen kundër Anglisë, ata që ishin...

Ja ku përfunduan këpucët e Sterling pas ndeshjes me Kosovën

Angli triumfoi 5:3 ndaj Kosovës mbrëmë në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet e Kampionatit Evropian të vitit 2020. Pas përfundimit të ndeshjes, sulmuesi Raheem Sterling...

Mediat ndërkombëtare reagojnë pas ndeshjes Angli-Kosovë, vlerësohet lartë paraqitja e Dardanëve

Mediat ndërkombëtare e kanë ngritur lartë paraqitjet e Përfaqësueses së Kosovës në udhëtim te Anglia. Dardanët u mposhtën me rezultat 5-3 nga Tre Luanët në...

“E çoi në shitore futbollistin anglez” – kjo video e Mërgim...

Një moment gjatë ndeshjes Angli-Kosovë, kur mbrojtësi i Kosovës, Mërgim Vojvoda, bën lëvizje mashtruese ndaj mbrojtësit anglez, Ben Chilëwell, është bërë hit në internet. Madje,...

Çitaku me nipërit në përkrahje të Kosovës: Fëmijët e Kosovës po...

Sonte do të zhvillohet ndeshja e radhës ndërmjet Anglisë dhe Kosovës. Në mbështetje të Kosovës ka dalë edhe Vlora Çitaku, ambasadorja e Kosovës në SHBA...

50 sekonda, Kosova i shënon Anglisë

Kosova ka kaluar në persi në ndeshjen kundër Anglisë. Golin e epërsisë e shënoi Valon Berisha në sekondat e para të ndeshjes pas një asisti...

Rita Ora i uron fat Kosovës në ndeshjen kundër Anglisë

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora, që është rritur në Londër, i ka uruar Kosovë ‘fat të mirë’, në ndeshjen kualifikuese për Euro2020 kundër...

Emocionuese: Ai që i bëri shumë familje me kulm mbi kokë,...

Përfaqësuesja e Kosovës sot përballet me testin më të vështirë që prej anëtarësimit të saj në FIFA dhe UEFA. ‘Dardanët’ sot zbresin në fushën e...

Zeneli, i zhgënjyer që s’mund të luajë sonte kundër Anglisë

Sulmuesi anësor i Kombëtares së Kosovës, Arbër Zeneli, e ka shprehur pakënaqësinë e tij me faktin që s’do të ketë mundësi të luajë sonte...

Munishi: Ka lezet një Kombëtare si Anglia të na prish rekordin...

Përfaqësuesja e Kosovës ka regjistruar fitore të jashtëzakonshme në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro 2020”. Në stadiumin “Fadil Vokrri”, “Dardanët” e kanë mposhtur...