Ballina Etiketimet Kosova

Etiketim: Kosova

Bob Marley Kosova

Kur jemi te Xhamajka, a e dini se djali i ikonës...

Ky-Mani Marley, djali i legjendës së muzikës reggae, Bob Marley, kishte performuar në Kosovë. Ky-Mani Marley, i cili ka ndjekur rrugën e babait në muzikë,...

Drenica digjej në luftë, Albin Kurti: Nuk dëshiroj ta kap armën,...

Në një dokumentar të realizuar gjatë kohës së luftës në Kosovë, artistë e aktivistë të ndryshëm në Prishtinë flasin për luftën dhe paqen, dhe...

Lajmi i Fundit: Ky është formacioni zyrtar i Kosovës ndaj Anglisë

Nga ora 18:00 në “Fadil Vokrri” Kosova luan ndeshjen e fundit të kampanjës kualifikuese. “Dardanët” presin në “kalanë e pamposhtur” Anglinë. Challandes ka bërë ndryshime në...

Ndihmë për vogëlushin nga Drenasi: 7 vjeçari vuan nga një sëmundje...

Ledion Fana, 7 vjeçari nga komuna e Drenasit vuan nga një sëmundje e rëndë “Iga linear dematosis”, e cila nuk ka shërim në Kosovë. Fana...

Rrahet personi që shiste bileta në mënyrë ilegale

Një person afër stadiumit është rrahur nga persona të panjohur pasi që kishte provuar të shiste bileta në mënyrë ilegale. Sipas burimeve të IndeksOnline ai...

Mini Shengeni ballkanik, pa Kosovën

Kryeministri Edi Rama do të jetë sot në Novi Sad të Serbisë, ku do të zhvillojë një takim me Presidentin serb, Alexandar Vucic dhe...

Kosova apo Shqipëria: Cila do të duhej të kualifikohej në Evropian...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur se cila prej kombëtareve shqiptare do të dëshironte të kualifikohej në Kampionatin Evropian të Futbollit. I pyetur...

Dalin në shitje fanellat e reja të Kosovës, ky është çmimi...

Kompania zvicerane ‘Fourteen’ ka nxjerrë në shitje fanellat e reja të Përfaqësueses së Kosovës. “Dardanët” debutuan me fanellat e reja në ndeshjen kundër Anglisë të...

Albin Kurti: Flamurin dhe himnin e Kosovës do t’i respektoj edhe...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas një tubimi me bashkatdhetarë në Berlin të Gjermanisë ka folur për simbolet shtetërore të cilat është shprehur...

Policia angleze falënderon tifozët kosovarë

Ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës të martën, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të vitit 2020, shkoi për mrekulli, transmeton zeri.info Anglia triumfoi me...