Ballina Etiketimet Ikjet

Etiketim: Ikjet

E tmerrshme shifra e kosovarëve që e lënë vendin vit pas...

Për çdo vit përllogaritet që shtetësinë e Kosovës e lënë rreth 5 mijë qytetarë, teksa nga viti 2009 e kanë lënë mbi 40 mijë...
Ikjet

UNESCO: Shqipëria, me emigracionin më të lartë të njerëzve të arsimuar...

Emigrimi i studentëve dhe punëtorëve të kualifikuar po shoqërohet me humbje të kapitalit njerëzor dhe kjo po ndikon negativisht te vendet e varfra.Shqipëria renditet...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com