Ballina Etiketimet Hashim Thaçi

Etiketim: Hashim Thaçi

Avokati i Kadri Veselit e quan Prokurorinë të pandershme, Gjyqtari ia...

Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson është përplasur me prokurorinë Speciale në konferencën mbi ecurinë e çështjes për Hashim Thaçin dhe të tjerët. Emmerson...
Presidenti Hashim Thaçi

Reagon Thaçi: Kuvendi s’është pronë e askujt

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë është i interesuar që të raportojë në Kuvendin e Kosovës për takimet e tij gjatë vizitës zyrtare në SHBA. “Nëse...

E konfirmon VV’ja: Nesër takimi i shumëpritur, Kurti shkon në zyre...

Të hënën Presidenti Thaçi pritet ta mandatojë Albin Kurtin, LDK mbledh Kryesinë e Grupin Parlamentar. Disa letra radhazi u shkëmbyen për t’u dakorduar për një...

Çka ndodhë nesër në takimin Thaçi – Kurti? Detajet, fotografitë dhe...

Një takim historik do të ndodhë nesër në Kosovë. Dy rivalët politikë, Hashim Thaçi, që tani është president dhe Albin Kurti, si fitues i...

Vuçiqi “i tregon” Thaçit kur formohet qeveria e re e Kosovës

Gjatë ditës së sotme, është raportuar se presidenti francez, Emmanuel Macron, ka ftuar në një takim të papritur presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe...

Presidentit Thaçi i bëhet pritje madhështore nga Macron (Foto)

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pasur një takim bilateral me Presidentin e Republikës së Francës, Emmanuel Macron, me të cilin ka...

Milaim Zeka: Bashkë me Rexhep Selimin i ka ardhur ftesa për...

Sa herë është folur për Gjykatën Speciale, ish-deputeti, Milaim Zeka, ka qenë një prej atyre që ka dhënë parashikime se kush do të ftohet...

Sali Berisha i kundërpërgjigjet ashpër Hashim Thaçit, tregon pse u arrestua...

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, i cili tha se Bashkim Gazidede përndiqte aktivistët e lëvizjes për çlirimin e...

Hashim Thaçi tregon se me kë qëndroi Ali Uka, në natën...

Prokuroria ka vendosur edhe njëherë të arkivojë dosjen në datën 10 tetor 1997. Disa muaj para asaj dite më 29 Korrik të atij viti, në...

Kaq vota mori mbesa e presidentit Thaçi në Prishtinë

Kanë filluar të publikohen numrat e votave që kandidatët për deputetë kanë fituar nëpër komuna të ndryshme. Lajmi.net ka siguruar numrin e votave në Gjilan...

TË FUNDIT