Ballina Etiketimet Gjykata Speciale

Etiketim: Gjykata Speciale

Gani Krasniqi sot në Speciale

Njëri nga ish-ushtarët e UÇK-së, Gani Krasniqi, sot dhe nesër do të paraqitet pranë Zyrës së Prokurorit të Specializuar në Hagë, pasi më herët...

Ky është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

Ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Halil Çadraku, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë me dije bashkëshortja e...

Edhe Ramiz Lladrovci ftohet nga Specialja

Edhe kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale.“Valës së ftesave, nga Dhomat e specializuara, iu bashkova edhe unë, në cilësi...

Edhe ky komandant i UÇK-së, ftohet nga Gjykata Speciale

Ish-komanadanti i UÇK-së në Malishevë, Isni Kilaj, është ftuar nga Gjykata Speciale.Njoftimin e ka bërë vetë ai përmes një postimi në Facebook."Të dashur ushtarë...

Paralajmërohen arrestime nga Gjykata Speciale

Prokuroria Speciale, me seli në Hagë, ka intensifikuar punën ditëve të fundit duke i dërguar ftesë për intervistim ish-deputetit të Kuvendit të Kosovës Fadil...

Ministri nga Drenica i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

Ministri i Drejtësisë në largim, Abelard Tahiri, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. RTV Dukagjini nga burime shumë të sigurta ka mësuar që...

Ish-deputeti nga Drenica ftohet nga Specialja

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe mjeku i Ushtrisë Çlirimtarë të Kosovës është ftuar nga Gjykata Speciale.Këtë e ka bërë të ditur Hysni Gucati...

Priten arrestimet e para nga Gjykata Speciale: “Muajin e ardhshëm do...

Gjykata Speciale po vazhdon të “trokasë” në dyert e ish-ushtarëve dhe eprorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Vetëm gjatë këtij muaji, 24 prej tyre kanë...

Kapiteni i FSK-së intervistohet sot nga hetuesit e Gjykatës Speciale

Ish-ushtari i UÇK-së që sot mban postin e kapitenit të FSK-së, Petrit Bojaxhiu, do të intervistohet gjatë ditës së sotme në Hagë pas ftesës...

Ish-ushtari i UÇK-së intervistohet sot nga Gjykata Speciale

Lulzim Kabashi, ish-ushtar i UÇK-së, tani kandidat për deputet nga AAK-ja, ka udhëtuar gjatë ditës së djeshme për në Hagë, ndërsa sot do të...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com