Ballina Etiketimet Drenas

Etiketim: Drenas

Gjeni të gjitha lajmet nga Komuna e Drenasit shpejt, drejt dhe saktë vetëm në portalin më të shpejt në rajon – DRENCA PRESS

Adem Jashari, figura me më së shumti shtatore në Kosovë (FOTO)

I skalitur në bronz do të qëndrojë në Fushë Kosovë dhe Drenas nga ky 28 Nëntor.Në Ditën e Flamurit kombëtar, në këto dy qytete...

“Mushkëritë e Drenasit” mbulohen me bërllok (FOTO)

Bërlloku ka mbuluar ato që njihen si “mushkëri të Drenasit”. Grumbuj mbeturinash shihen gjithandej pishave në Kamenicë, lokalitet ky që ndodhet pesë kilometra larg qendres...

Ndihmë për vogëlushin nga Drenasi: 7 vjeçari vuan nga një sëmundje...

Ledion Fana, 7 vjeçari nga komuna e Drenasit vuan nga një sëmundje e rëndë “Iga linear dematosis”, e cila nuk ka shërim në Kosovë.Fana...

Lajmi i Fundit: Aksident i rëndë në rrugën Skenderaj – Drenas,...

Para pak minutash ka ndodhur një aksident komunikacioni në qytetin e Drenasit, shkruan Drenica Press. Sipas burimeve të portalit Drenica Press, aksidenti ka ndodhur në...

Vera e këtij viti shterri bunaret e fshatit Arllat të Drenasit...

Shumë para shpenzuan banorët e fshatit Arllat të Drenasit.Ata investuan në bunarë, meqë nuk kanë tjetër zgjidhje për të siguruar ujë të pijes.Por edhe...

Këta pritet të jenë deputetët e PDK’së nga Drenasi

PDK e Drensit në zgjedhjet e 6 tetorit garoj me pesë kandidatë. Sipas një liste të publikuar së fundmi, PDK’së pritet t’i takojnë 24 ulëse...

Sejdi Hoxha arrin votat për deputet, ndër 15 më të votuarit...

Kryetari i Degës së PDK-së në Drenas, Sejdi Hoxha do te jetë pjesë e Kuvendit te Kosoves. Burime brenda PDK-së bëjnë të ditur se z....
Drenas

Komuna e Drenasit shpall konkurs për 160 bursa për studentë

Komuna e Drenasit ka shpallur konkurs për ndarjen e bursave për studentët e kësaj komune që studiojnë në universitetet publike për vitin akademik 2019-2020. Në...

Tentohet të grabitet një fëmijë në Drenas

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar, pasi që i njëjti ka tentuar që t’a marrë fëmijën...

Afër 50 % e votave në Drenas, ja rezultati

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka filluar numrin zyrtar të votave. Në komunën e Drenasit gjendja momentale është kështu. PDK 64.23% të votave, Nisma-AKR -PD 8.57% ,...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com