Ballina Etiketimet Armë

Etiketim: armë

skenderaj

Sekuestrohen armë në Skenderaj e Vushtrri

Në 24 orët e fundit, në dy raste të ndara, njësitet policore në  Vushtrri e Skenderaj, kanë konfiskuar dy armë. Rasti i parë i sekuestrimit...

6 politikanëve kosovarë nuk iu është vazhduar leja për armëmbajtje

Gjashtë politikanëve kosovarë nuk iu është vazhduar leja për armëmbajtje, kështu ka bërë të ditur ministri në largim i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa. Në...
Denim arme

Dënime të rrepta për kosovarët që i mbajnë armët në të...

1 mijë e 800 aplikime për legalizim të armëve kanë shkuar në Ministrinë e Punëve të Brendshme që nga fundi i vitit 2018 deri...
maska, placktije, drenice

Shfaqen maskat me armë në Drenicë, ndalet vetura dhe plaçkitet

Një plaçkitje e armatosur ka ndodhë gjatë mbrëmjes së djeshme në fshatin Zabel i Epërm i Drenasit. Rasti është konfirmuar nga policia e Kosovës ku...
drenas, borxh, vetura, arme, policia

Drenas, me armë e thikë në veturë e ndjekin borxhliun

Një person ka njoftuar policinë e Kosovës se një veturë është duke e përcjellur, transmeton Drenica Press Njësia policore ka ndalur veturën më fshatin Korroticë...

Kjo është arma më e fortë në botë, që u testua...

Snajperi “Chey Tac M200” është arma më e fuqishme në botë, me shpejtësi prej 3 mijë e 500 metra për tre sekonda, me një...
plagosje armë zjarri

Lajmi i Fundit: Plagoset një 36- vjeçar me armë zjarri, zbardhen...

Një person mbeti i plagosur me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Vlorë. Fillimisht u raportua se ai u dëmtua pas shpërthimit të një sasie...