Ballina Etiketimet Anglia

Etiketim: Anglia

Lajmi i Fundit: Ky është formacioni zyrtar i Kosovës ndaj Anglisë

Nga ora 18:00 në “Fadil Vokrri” Kosova luan ndeshjen e fundit të kampanjës kualifikuese.“Dardanët” presin në “kalanë e pamposhtur” Anglinë.Challandes ka bërë ndryshime në...

“Më të mirët në botë” – Tifozët anglezë të mahnitur nga...

Përderisa tifozët anglezë që ishin në shtëpi e shprehën habinë e tyre nga loja sulmuese e Kosovës në ndeshjen kundër Anglisë, ata që ishin...

Ja ku përfunduan këpucët e Sterling pas ndeshjes me Kosovën

Angli triumfoi 5:3 ndaj Kosovës mbrëmë në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet e Kampionatit Evropian të vitit 2020. Pas përfundimit të ndeshjes, sulmuesi Raheem Sterling...

Valon Berisha që në mëngjes “thumbon” Anglinë, ky është postimi i...

Mesfushori Valon Berisha ishte lojtari më i mirë në sfidën e brendshme ndaj Anlgisë.Ai do të mbahet mend gjatë nga përfaqësuesja angleze pasi vetëm...

Mediat ndërkombëtare reagojnë pas ndeshjes Angli-Kosovë, vlerësohet lartë paraqitja e Dardanëve

Mediat ndërkombëtare e kanë ngritur lartë paraqitjet e Përfaqësueses së Kosovës në udhëtim te Anglia. Dardanët u mposhtën me rezultat 5-3 nga Tre Luanët në...

Trajneri i Anglisë flet për golat që ia shënoi Kosova

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, e ka quajtur bizare ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 kundër Kosovës, për shkak të, siç tha, gabimeve të shumta...

Anglia e barazon rezultatin kundër Kosovës

Anglia e ka barazuar rezultatin kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Golashenues Raheem Sterling në minutën e...

Çitaku me nipërit në përkrahje të Kosovës: Fëmijët e Kosovës po...

Sonte do të zhvillohet ndeshja e radhës ndërmjet Anglisë dhe Kosovës.Në mbështetje të Kosovës ka dalë edhe Vlora Çitaku, ambasadorja e Kosovës në SHBA...

50 sekonda, Kosova i shënon Anglisë

Kosova ka kaluar në persi në ndeshjen kundër Anglisë. Golin e epërsisë e shënoi Valon Berisha në sekondat e para të ndeshjes pas një asisti...

Emocionuese: Ai që i bëri shumë familje me kulm mbi kokë,...

Përfaqësuesja e Kosovës sot përballet me testin më të vështirë që prej anëtarësimit të saj në FIFA dhe UEFA. ‘Dardanët’ sot zbresin në fushën e...