Ballina Etiketimet Albin Kurti

Etiketim: Albin Kurti

OVL-UÇK i sugjeron Kurtit ta mbajë premtimin e “rrezikshëm”

Sfida e Albin Kurtit në qeverisje padyshim se do të jetë Gjykata Speciale. Për këtë institucion, Kurti disa herë ishte deklaruara se do ta shfuqizoi...
Rama Kurti

Edi Rama i propozon Albin Kurtit krijimin e një ministrie të...

Edi Rama dhe Albin Kurti do të takohen së shpejti. Kjo u konfirmua në konferencën që kryeministri Rama po zhvillon me gazetarët, i cili...

Koalicioni VV-LDK, sot takohen dy partitë

Sot për herë të parë do të takohen grupet punuese të krijuara në LDK dhe Vetëvendosje për të harmonizuar programin që mund të çojë...

Kurti: LDK po pret numërimin edhe të votës së fundit, s’garantoj...

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një intervistë për Tv Shenja, ka komentuar takimin me kandidaten për kryeministre nga LDK, Vjos Osmanin dhe...

Kurti në “Fadil Vokrri” për ta përcjellur ndeshjen, zgjedh ulëset në...

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh edhe fituesi I zgjedhjeve të 6 tetorit, Albin Kurti ka vendosur që ndeshjen mes Kosovës dhe Malit të Zi...

Serbët në panik: Kurti na kërkoi 22 miliardë euro sapo u...

Gazeta serbe “Blic” e ka cilësuar një kërkesë arrogante deklaratat e Albin Kurtit që Serbia të detyrohet të paguajë reparacione të luftës ndaj Kosovës. Gazeta...

Vjen lajmi i fundit për bisedimet në koalicion mes VV-së dhe...

Zëdhënësi i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa, ka sqaruar se nuk ka pezullim të diskutimeve me Lëvizjen Vetëvendosje, për arritjen e koalicionit mes...

Publikohet detaji i parë i ‘marrëveshjes’ Kurti – Mustafa

Kandidati për deputet nga Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka thënë se ka një qasje shumë konstruktive nga LDK e Vetëvendosje dhe shenjat janë që do...

Armand Shkullaku shpjegon pse Edi Rama ka ‘frikë’ Albin Kurtin

Të dy e kanë pranuar se marrëdhëniet mes tyre nuk janë të mira. Por si Edi Rama dhe Albin Kurti janë zotuar se do...

Vjosa Osmani: Pas formimit të Qeverisë bashkë me Kurtin do të...

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani,  e cila ishte kandidate për kryeministre nga kjo parti ka thënë se partia e saj është...