Ballina Etiketimet Albin Kurti

Etiketim: Albin Kurti

Kosnett në Vetëvendosje për të mësuar ku kanë shkuar bisedimet me...

Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti është takuar sot me ambasadorin amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, raporton Gazeta Express. Kjo u bë e ditur përmes një...

Kurti për taksën në “Rrugën e Kombit”: I thash Ramës është...

Albin Kurti, kandidat për kryeministër nga radhët e Vetëvendosje, ka nisur një “tur” në Shqipëri. Ka pasur shumë takime e instervista me liderë e...

Kurti i kërkon Ramës heqjen e taksës për Rrugën e Kombit

Albin Kurti, kandidat për kryeministër nga radhët e Vetëvendosje, ka nisur një ‘tur’ në Shqipëri. Në një prej intervistave të tij, Kurti ka zbuluar se...

Foto e rrallë e Ibrahim Rugovës i qeshur pranë Albin Kurtit

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova dhe lideri i VV-së, Albin Kurti, dikur njiheshin për afërsinë në idealin dhe luftën kundër Serbisë, shkruan Insajderi. Në një...
Rama Kurti

Edi Rama: Nesër do të takohem me Albin Kurtin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë sonte se ai do të takohet nesër, e premte, me kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Ai në...

Palmer: Nuk e dimë si do të sillet Albin Kurti në...

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer tha të mërkurën se u takon Kosovës dhe Serbisë nëse do të diskutohet apo...
Rama Kurti

Kurti i çel letrat, Zoran Zaev e ka uruar për fitoren,...

Raportet ndërmjet kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, vazhdojnë të mbeten të ftohura. Për një gjë të tillë nëpër...

Bloomberg: Inxhinieri i IT-së i dhënë pas librave hoqi flokët e...

“Kur avionët e NATO-s bombarduan forcat serbe 20 vjet më parë për t’i dëbuar ata nga Kosova, Albin Kurti u paketua në një autobus...

Albin Kurti tregon se si ndodhi aksidenti në Tiranë

Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti ka folur për herë të parë për aksidentin e ndodhur mbrëmjen e së dielës në autostradën Tiranë-Durrës. Në një intervistë...

Kurti pret në takim Duda Baljen dhe kandidatët tjerë për deputetë...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është takuar sot me kandidatët për deputetë nga radhët e komunitetit boshnjak, egjiptian dhe ashkali. Kurti ka pritur në...