Ballina Etiketimet Albin Kurti

Etiketim: Albin Kurti

Albin Kurti

Gjyqtarja serbe: Ja çfarë me tha Albin Kurti në 1999, pak...

Gjyqtarja serbe e masave të dhunshme e instaluar në Prishtinë, Danica Marinkoviq e cila gjatë viteve 90’të pothuajse ka dënuar të gjithë shqiptarët që...

Albin Kurti merr vendim: Hiqet tarifa 100%, vendoset reciprociteti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të qartë edhe njëherë se tarifa prej 100% ndaj mallrave serbe do të hiqet, duke u zëvendësuar...

Haradinaj porosi Kurtit: Kosova po rrezikohet, thirri ndërgjegjes – bëje qeverinë...

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka porositur kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, që të gjejë formulën për të krijuar shumicën parlamentare në mënyrë...

Çka ndodhë nesër në takimin Thaçi – Kurti? Detajet, fotografitë dhe...

Një takim historik do të ndodhë nesër në Kosovë. Dy rivalët politikë, Hashim Thaçi, që tani është president dhe Albin Kurti, si fitues i...

Drenica digjej në luftë, Albin Kurti: Nuk dëshiroj ta kap armën,...

Në një dokumentar të realizuar gjatë kohës së luftës në Kosovë, artistë e aktivistë të ndryshëm në Prishtinë flasin për luftën dhe paqen, dhe...

Mediat në Serbi: Lidhja e Albin Kurtit me vajzën e ish-ministrit...

Ish-shefi i Policisë në Beograd, Marko Nicoviç ka zbuluar se si Albin Kurti ishte në lidhje dashurie me vajzën e ish-ministrit të Brendshëm, Zoran...

Mini-Schengenin e Ramës s’e do as Kurti, shoqëria civile e quan...

Kosova nuk ka asnjë interes të marrë pjesë në iniciativën e liderëve të Ballkanit Perëndimor të ashtuquajtur "Mini-Schengen". Kështu vlerëson shoqëria civile. E sipas saj...

Murat Jashari e ndjek tubimin e Albin Kurtit në Frankfurt

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti, gjatë këtyre ditëve është duke qëndruar për vizitë zyrtare në Gjermani. Kuri po merr pjesë në “Kongresin...

Këta janë 2 vëllezërit e Albin Kurtit (FOTO)

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shumë pak në intervistat flet për familjen e tij. Ai në fushatën e fundit zgjedhore ka qenë pak më...

Fotografia e Kurtit me Osmanin thyen rekorde me reagime në Facebook...

Fotografia dy kandidatëve për kryeministër, Albin Kurtit të Vetvëendosjes dhe Vjosa Osamnit të LDK’së, ka marrë mijëra pëlqime, komente e shpërndarje në Facebook, brenda...