Tableti Nokia N1 me ekran 7.9 inç

Tableti Nokia N1 duket se është një pajisje e cila po siguronnjë vend të rëndësishëm në treg. Tableti i dizenjuar nga Nokia dhe i prodhuar nga Foxconn, ofron ekranin me 7.9 inç, LCD në 1536 x 2048 piksel si dhe Gorilla Glass 3.

Ndër të tjera mësoohet se tableti mbështetet nga procesori 64-bit Intel Atom Z3580 SoC, që përfshin quad-core 2.3GHz CPU dhe PoëerVR G6430 GPU, bashkë me 2GB RAM dhe 32GB memorie.

Ndërkohë tableti ofron thuajse të gjitha shërbimet e sistemit operativ Android, duke përfshirë edhe Google Play Store.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT