Tableti më i ri nga Huawei, T1 10

     

    Është prezantuar tablet më i ri Huawei T1 10, i ciki ka një ekran 9.6 inc IPS HD, me processor Snapdragon 410 me katër bërthama Cortex-A53 me shpejtësi 1.2GHz, së bashku me kartën grafike Adreno 306 GPU dhe 1GB RAM.

    Kamerën e pasme 5 megapikselë me blic LED, ndërsa ajo frontale 2 megapikselë, lidhja LTE dhe sistemi operativ Android KitKat.

    Tableti është i hollë vetëm 8.3 mm. Ai fuqizohet nga një bateri me kapacitet 4,800 mAh, e cila do të zgjasë për 24 ditë nëse nuk përdoret, 12 orë për video ose 6.5 orë për shfletim në ueb.