Tableti më i lirë Microsoft

Kompanisë Microsoft MOMO7W prezanton tabletin e tij më të lirë android i cili do ti vijë në ndihmë për të shënuar sukses në këtë linjë produktesh.
Modeli MOMO7W është një tablet Windows 8.1 7-inç, i cili kushton vetëm 48 dollarë dhe nuk është për t’u çuditur se ky tablet vjen nga Kina. Megjithatë, ky tablet me atë çmim ofron ekran 7-inç me rezolucion prej 1024×600 pikselë, i cili punon me sistemin operativ Windows 8.1, raporton albeu.
Gjithashtu posedon procesorin Intel Atom Bay Trail, 1 GB RAM memorie dhe 16 GB memorie të brendshme, portat HDMI dhe hapësirën për kartën SD.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT