Tabela e Superligës: Drita kampion, Drenica në zonën e kuqe

Kanë përfunduar pesë takimet e sotme në Superligës.

Drita është kampion i ri i Kosovës në IPKO Superligën e Kosovës në futboll.

E gjitha kjo pas barazimit të sotëm 2:2 në mes të Gjilanit dhe Ballkanit.

Ndërsa, në duelet tjera, 89-shi bëri gjithashtu përmbysje duke fituar ndaj Feronikelit me rezultatin 2:1.

Kurse, në derbin e kryeqytetit, Prishtina fitoi ndaj Flamurtarit me rezultatin, 3:0.

Kështu, e pazgjidhur tashmë mbetet vetëm fati i ekipit të katërt që do bie nga liga, e ku në garë janë Drenica dhe Trepça 89.

Si dhe fati i skuadrës që do të siguron Ligën e Evropës nga pozita e dytë, e ku në garë janë Gjilani e Ballkani.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT