Super Liverpool fiton derbin, mopsht City (Video)

Pas eliminimit nga Europa League, Liverpool rikthehet të fitorja duke fituar derbin e javës në  Premierligë duke mposhtur Man City në Anfield Road 2:1.
Liverpool startoi furishëm duke shënuar që në minutën e 11’, nëpërmjet Jordan Henderson me një super bombë.
Edhe Man City ishte në kërkim të golit dhe nuk shkoj shumë pas një asistimin të Agueros, rezultatin e barazon Edin Dzeko në minutën 26’ për 1:1.
Fitoren për Liverpool e vulosi Philippe Coutinho në minutën 75’ me një super gol.
Liverpooli tani ka 48 pikë në pozitën e pestë në renditje, teksa City mbetet i dyti me 55 pikë.  Drenicapress

https://www.youtube.com/watch?v=mUM1fcwijG0

 

https://www.youtube.com/watch?v=hVPo-WGv1cw

https://www.youtube.com/watch?v=2jy2jHJScOk

 

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT