Super Igli Tare, “gjuetari” i famshëm i Evropës

gli Tare padyshim që është drejtori më i lëvduar në Itali aktualisht. Drejtori shqiptar ka arritur të bëjë Lazion një skuadër të madhe brenda pak vitesh si drejtor duke sjellur në skuadër talentë të panjohur, por që te Lazio dëshmuan se kanë cilësi të mëdha.

Por Tare nuk e ka kryer me kaq pasi që te skuadra romake ka sjellur edhe tre talentë mjaft premtues. Prezantimi i talentëve veç ka filluar. Hoedt i Az Alkmaarit, Morrison i West Ham dhe Patric i Barcelonës janë tre emrat që Tare i ka sjellur së fundi te Barcelona.

Tre talentët e futbollit evropian ishin të kërkuar edhe nga plot skuadra të mëdha, por që Tare po shquhet për punën e tij për ti bindur lojtarët e rinjë.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT