Suedia fiton Eurovision 2015 (VIDEO)

Suedia me këngen “Heroes”, e performuar nga Måns Zelmerlöw është fituese e Eurovisionit 2015. Suedia morri më së shumti vota nga vendet tjera pjesëmarrëse, duke lënë mbrapa Rusinë në vendin e dytë dhe Italinë në vendin e tretë.
 Vendi i dytë i takoj Polina Gagarina nga Rusia, me këngën “A Million Voices”.

Elhaida morri vetëm 34 pikë, duke e renditur Shqipërinë në vendin e 16-të.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT