Stuhi të forta dhe breshër në Gjermani

Mot aspak i mirë ka mbretëruar ditëve të fundit edhe në Gjermani.

Rajonet Allgau dhe Bavari, janë prekur veçanërisht nga moti i keq, i cili shkaktoi edhe përmbytje e nxjerrje të pemëve me rrënjë, përcjell klankosova.tv.

Pjesë të shtetit të Baden-Wurttemberg, u goditën po ashtu.

Fotografitë më poshtë, tregojnë më së miri gjendjen e shkaktuar si pasojë e motit me shi të rrëbeshëm dhe breshër.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT