Stuhi e fuqishme shiu në Skenderaj/ VIDEO

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në këto dy ditë të vikendit, në vend do të ketë shi dhe shkarkime rrufesh,

E një stuhi shiu veçse ka filluar në Skenderaj.

Në një video të publikuar nga “Meteo Ballkan” shihet se si një stuhi shiu e ka kapluar fshatin Klinë e mesme në Skenderaj.

Në ndërkohë dje shiu dhe breshëri kanë shkaktuar dëme bujqësore në disa qytete të Kosovës.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT