Statistikat: Kush eliminon Guardiolën, e fiton Championsin!

Barcelona është skuadra më favorite për të fituar Ligën e Kampionëve. Jo vetëm loja e mirë e tyre tregon se pse Barca është favorite.

Statistikat tregojnë se ato skuadra që eliminojnë Pep Guardiolën nga Liga e Kampionëve, ato skuadra edhe e fitojnë Ligën e Kampionëve.

Kjo gjë i ndodhi Interit, Chelseat, Bayern Munchenit dhe vitin e kaluar Real Madridit.
Se a do ti ndodhë edhe Barcelonës kjo gjë mbetet të shihet në 90 minutat e finales të Berlinit.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT