SPECIALE/ 10 blerjet më të mira në Serinë A (FOTO)

  Seria A deri më tani ka qenë mjaft aktive në merkaton e verës. Juventus dhe Inter janë dy ekipet kryesore që kanë investuar për sezonin e ri. Gazeta më e madhe në Itali, “La Gazzeta dello Sport” ka publikuar 10 blerjet më të mira të bëra deri më tani në kampionatin italian.

  Edhe pse është shpejt për t’i gjykua, performanca e tyre ngaklubet ku vijnë të shtyjnë besosh se ata mund të jenë shumë të rëndësishëm. Ju ngelet ju të gjykoni nëse renditja e bërë nga sajti italian është i duhuri. /Albeu.com/

   

  1 – Kondogbia (Inter)

  2 – Bacca (Milan)

  3 – Mandzukic (Juventus)

  4 – Dybala (Juventus)

  5 – Bertolacci (Milan)

  6 – Khedira (Juventus)

  7 – Valdifiori (Napoli)

  8 – Miranda (Inter)

  9 – Iago Falque (Roma)

  10 – Murillo (Inter)