Speca të kuq turshi

Specat i pastrojme nga bishta dhe farat.

Specat i prejm per se gjati ne feta sipas deshires, dhe palosim neper kavanoze.

Shtojme hudhren, magdanozin ose selinon.

Ujin e vlojme me kripen dhe sheqerinpastaj pasi te vlon e largojme nga zjarri dhe shtojme uthullen.

Kete tretsire e qesim neper kavanoze dhe i mbyllim hermetikisht.

Nga kjo mase do te mbushen 4- 5 kavanoze.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT