Sot zhvillohet derbi i madh anglez

Xhiroja e 25-të në Premier Ligën anglezen dhuron një derbi.

Arsenali pret Manchester Cityn, që këtë sezon po luan shumë mirë dhe po kryeson e vetme në krye të tabelës.

Për Arsenalin fitorja është shumë e rëndësishme, ngase renditet e 10-ta dhe me fitore mbanë gjallë shpresat për një vend në ligat evropiane në sezonin e arshshëm.

Ndeshja luhet prej orës 17:30 ne “Emirates Stadium” të Londrës./DrenicaPress

- Advertisement -

MË TË FUNDIT