Sot vendoset fati i kandidatëve për deputetë që kanë probleme me ligjin

Një tërmet me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter lëkundi gjatë natës Shqipërinë.

Tërmeti ra në orën 03:39 të së mërkurës dhe e kishte epiqendrën 32 kilometra nga Elbasani dhe 22 kilometra nga Pogradeci.

Lëkundjet kishin një thellësi prej 2 kilometrash.

Lëvizjet sizmike shkaktuan frikë tek banorët megjithatë deri më tani nuk raportohet për dëme, shkruan tvklan.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT