Sot starton Seria A

 

Pas fillimit të ligave më të mëdha në Evropë, e fundit që do ta nis sezonin e ri 2015/16 është edhe liga italiane, Seria A.

Ndeshja hapëse është në mes Veronës dhe Romës. Roma është favorit për ta fituar këtë vit Scudeton, duke shpresuar se Juve nuk do të ketë forcën e vitit të kaluar, pasi janë larguar Tevez, Pirlo dhe Vidal.

Favoritë janë edhe Milani, Interi, Napoli dhe Fiorentina që në fazën përgaditore ka mposhtur Barcelonën dhe Chelsean.

 Sot:

Verona-Roma

Lazio-Bolonja

Nesër:

Juventus-Udinese

Empoli-Kiveo

Fiorentina-Milan

Frosinone-Torino

Inter-Atalanta

Palermo-Xhenova

Sampdoria-Capri

Sasuolo-Napoli

- Advertisement -

MË TË FUNDIT