Sot, pjesërisht vranët dhe me intervale më të gjata me diell

Prishtina Weather njofton se gjatë ditës së sotme në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe me temperatura të larta, transmeton Gazeta Metro.

Sot(e martë) do të jetë mot i nxehtë, pjesërisht vranët dhe me intervale më të gjata me diell.

Temperatura maksimale do të jetë 30 gradë Celsius, teksa ajo minimale 17 gradë Celsius.

Temperaturat e ajrit në fundjavë do të luhaten pak mbi vlera mesatare. Minimalet nga 13C deri në 17C, e maksimalet nga 28C deri në 33C.

Do të fryj erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 3-8m/s. Shtypja atmosferike do të mbetet e lartë mbi vlera normale.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com