Prishtina Weather njofton se gjatë ditës së sotme në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe me temperatura të larta, transmeton Gazeta Metro.

Sot(e martë) do të jetë mot i nxehtë, pjesërisht vranët dhe me intervale më të gjata me diell.

Temperatura maksimale do të jetë 30 gradë Celsius, teksa ajo minimale 17 gradë Celsius.

Temperaturat e ajrit në fundjavë do të luhaten pak mbi vlera mesatare. Minimalet nga 13C deri në 17C, e maksimalet nga 28C deri në 33C.

Do të fryj erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 3-8m/s. Shtypja atmosferike do të mbetet e lartë mbi vlera normale.