Sot luajn Shqiptarët, ja opinionet e bastorëve

Skuadrat shqiptare nuk janë favoritë për të fituar ndeshjet e sotme të Europa League. Shoqëritë ndërkombëtare të basteve i vlerësojnë me koefiçentë të lartë sukseset.

Përjashtim në këtë listë bën Kukësi që favorizohet lehtësisht me Torpedo Zhodino që ka përfaqësimin e dytë në këtë turne.

Laçi dhe Shkëndija edhe pse luajnë në fushën e tyre nuk shikohen si triumfatorë dhe këtë parashiim bëjnë edhe për Partizanin që do ta nisë nga Norvegjia garën europiane.

Këto janë kuotat mesatare në shoqëritë ndërkombëtare të basteve.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT