Sot derbi i madh anglez

Java e 23-të në kampionatin anglez mbyllet me derbin më të madh në Angli.

Dueli Liverpool – Manchester United zhvillohet prej orës 17:30.

Liverpuli po marshon sigurt drejt titullit kampion në Premier League dhe me një fitore do të shkonte në plus 16 pikë nga Man City.

Kurse United me fitore do t’i afrohej vendit të katërt me vetëm 2 pikë, pasi Chelsea zë atë pozitë me 39 pikë./Drenicapress

- Advertisement -

MË TË FUNDIT