Sot 276 raste të reja me koronavirus, numër i madh në Skenderaj e Drenas

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 404 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 276 raste pozitive.

Në Skenderaj janë shënuar 10 raste të reja, ndërsa në Drenas 4. /Drenica Press/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT