Sony zyrtarisht lanson modelin Xperia C4

Deri më tani në internet janë shfaqur disa pamje të modelit të ri të telefonit të Sony, Xperia C4, ndërsa tani ky model është zyrtarizuar me të gjitha detajet dhe njihet si model i telefonit të Sony i bërë për selfie.

Sony Xperia C4 vjen ekranin prej 5.5 inç në Full HD IPS me rezolucion prej 1920 x 1080 pikselëve dhe pajisja do të ofrohet me procesorin 64-bit 8 core MediaTek MTK6752 bashkë me anARM Mali 760 GPU.

Karakteristikat tjera të Xperia C4 përfshijnë edhe 2GB RAM dhe 16GB memorie, e cila mund të zgjerohet deri në 128GB.

Sony Xperia C4 sjell edhe kamerën e përparme me 5MP me LED për Selfie, ndërsa në anën e pasme është kamera kryesore me 13MP për foto dhe video. Telefoni i ri nga Sony sjell edhe lidhjet për LTE, NFC, WiFi dhe Bluetooth 4.1.

Do të jenë dy variante të Xperia C4, njëri me një SIM kartelë dhe një tjetër me dy sim kartela, në baterinë me 2600 mAh dhe Android 5.0 Lollipop.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT