Sondazhi: Ky është kandidati më i preferuar për president të Kosovës

Sipas sondazhit të fundit të PIPOS, Vjosa Osmani është më e preferuara për pozitën e presidentes.

Në këtë sondazh, i cili është prezantuar në Klan Kosova, nga PIPOS,  42% të të anketuarve e kanë zgjedhur Osmanin.

Murat Jashari sipas këtij sondazhi, është radhitur në vendin e dytë me 20.30%, ndërsa me 16.50% është Vlora Çitaku.

Tutje 9.60% prej të anketuarve e preferojnë dikë tjetër (jashtë emrave të përmendur për pozitën e presidentit).

Ndërsa 8.70% prej tyre kanë votuar për Ramush Haradinajn dhe Isa Mustafa ka vetëm 3%.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT