Sondazhi i fundit: Ja nga sa deputetë do të kenë partitë kosovare në Kuvend

Sondazhi i ri i PIPOS thotë se vetëm katër parti do të jenë në Kuvendin e Kosovës, përveç partive të komuniteteve që i kanë të garantuara 20 ulëse.

Vetëvendosje do t’i ketë 49 deputetë, PDK-ja 23, LDK-ja 20 dhe AAK-ja 8, njofton Klan Kosova.

Ky numër u nxor pas shpërndarjes së përqindjes të kategorive të papërcaktuara dhe partive nën prag.

Në porpocion partia e parë merr më shumë përqindje.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT