Smartfoni Asus ZenFone 2 do të vijë në dy versione me përmasa të ndryshme

Kur kompania Asus na prezantoi smartfonin ZenFone 2 para pak muajsh, ai ofrohej vetëm në një version përmasash. Behej fjalë për një telefon 5.5 inç në përmasat e një tableti që karakterizohej një harduer impresionues. Tashmë kompania duket se po planifikon që të sjellë dhe një version 5 inç kur smartfoni të lancohet zyrtarisht në muajin Mars.
Ky lajm vjen nga faqja kineze Sogi por akoma nuk është dhënë një konfirmim zyrtar nga kompania. Zenfone 2, 5 inç mund të mos ofrojë 4GB RAM që ka version 5.5 inç ndërkohë që edhe specifika të tjera nuk do të jenë të njëjta.
Ndërsa versioni 5.5 inç vjen i pajisur me një ekran 1080 piksel, kamera 13 dhe 5 megapiksel, bateri 3000mAh, proçesor 64bit Intel Atom dhe përdor sistemin operativ Android 5.0 Lollipop. Pritet që versioni më i vogël të kushtojë më pak edhe pse kompania nuk ka dhënë informacion mbi çmimin, raporton PCWorld Albanian.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT