Skuadrat angleze interesohen për Shaqirin

Xherdan Shaqiri iu bashkua Interit në janar por e ardhmja e tij te skuadra italiane. Ndryshimet që janë duke ndodhur në skuadren e Roberto Mancinit kanë bërë që e ardhmja e Xherdanit dhe disa futbollistëve tjerë të jetë e pasigurt dhe rrjedhimishht të tërheq vëmendjen e shumë klubeve.

Sipas asaj që shkuarn “Daily Mail”, Evertoni dhe Stoke City janë të ineteresuara për shërbimet e 23-vjeçarit nga Zhegra.

Për Shaqirin në Angli ka shprehur interesim edhe Liverpuli, por “The Reds” ende nuk kanë dërguar ofertë në drejtim të zikaltërve./Drenicapress/

.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT