Skuadra më e vjetër në botë, thërret haptas Kloppin

Skuadra që cilësohet si më e vjetra në botë, Sheffield United, i është vetë ofruar trajnerit Jurgen Klopp.

Klopp ka zyrtarizuar largimin nga Dortmundi në fund të sezonit pas shtatë vitesh, dhe ka alarmuar gjithë Evropën.

Shumë skuadra po flitet se janë të gatshme t’ia besojnë udhëheqjen e bankës gjermanit, ndërsa Sheffield është ndër të parat që e ka bërë publike./Indeksonline/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT