Skuadra angleze dëshiron të paguaj 100 milionë euro për Griezmann

Antonio Conte ka kërkuar nga drejtuesit e skuadrës që të transferojnë sulmuesin francez, Antonie Griezmann

Menaxheri i Chelseat, Antonio Conte është një fans i madh i sulmuesit të Atletico Madridit, Antonie Griezmann, të cilin e dëshiron në skuadrën e tij.

Ai kishte tentuar që të transferonte gjatë kësaj vere, por mos shitja e Diego Costas, ndikoi edhe në transferimin e francezit.

Atletico për Griezmann ka kërkuar 100 milionë euro, shifër të cilën Conte ka kërkuar që Chelsea ta paguaj verën e ardhshme, shkruan Daily Express

Kujtojmë se për Lojtarin po ashti interesim kanë shprehur edhe dy skuadra tjera, Arsenal dhe PSG.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT