Skenderajn siç nuk e keni parë kurrë më parë (VIDEO)

Para pak ditësh një grup i madh motoristash nga të gjitha trojet shqiptare kishin marrë një mision për të vizituar Kosovën, Shqipërinë dhe vende të tjera ku ka shqipëtar në Maqedoni. Këtë shëtitje e kishin bërë me qëllimin të vizitonin vendet më të bukura shqiptare. Kështu edhe qytetit të Skenderajt i erdhi radha.

Ky grup motoristash kanë bërë një gjiro në sheshin “Adem Jashari” në Skenderaj dhe kanë viziuar Kompleksin Memorial Adem Jashari në Prekaz, ku kanë bërë nderime për veprën heroike të Komandantit Legjendar Adem Jasharit dhe familjes së tij./drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT