Skenderaji proteston

Pas vendimit të djeshëm të Gjykatës Themelore te Mitrovicës, për dënimin e Sami Lushtakut Sylejman Selimit dhe ish-prestarëve të tjerë të UÇK-se, mijëra qytetarë të Skenderajt, sot që nga ora 8 e mëngjesit kanë filluar një protestë në rrugët e Skenderajt.

Qytetarët ne duar mbanin pankarta ku behej thirrje kundër dënimit të ish komandanteve dhe kundër EULEX-it. Ata bënin thirrje kundër dënimeve të padrejta që u bënë dje nga gjykata në Mitrovicë. Protesta e sotme është organizuar nga Shoqata e dala nga lufta dhe punëtoret e administratës komunale, ku me pasë janë bashkangjitur edhe shume qytetare. /drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT