Skenderaji përkujton rënien e dëshmorit

Kryetari i Skenderajt, z. Bekim Jashari, së bashku me nënkryetarin, z. Nuredin Lushtaku, kryesuesen e kuvendit komunal, znj. Fatbardha Haliti, Drejtorë komunal, përfaqësues të shoqatave të dalura nga lufta, deputetë, asamblistë, familjarë dhe qytetarë, ka bërë homazhe dhe ka vendosur buqeta lulesh pran varrit të dëshmorit në Rezallë.

Image may contain: 9 people, people standing, suit, wedding, flower and outdoor

Në përkujtim të dëshmorit Malush Ahmeti dhe ditës së shkollës që mban po të njëjtin emër, u mbajt edhe manifestim.

Të pranishmëve në këtë manifestim iu drejtua me një fjal rasti Kryetari, z. Bekim Jashari, ndërsa në emër të familjes foli, djali i Malush Ahmetit, z. Bahri Ahmeti.
Për historikun e shkollës foli, Drejtori i kësaj shkolle, z. Bajram Rukolli.

Manifestimi u përmbyll me një progran kulturo-artistik

Image may contain: 2 people, people smiling, sky, cloud and outdoor

- Advertisement -

MË TË FUNDIT