Skenderaji me fshatra të tërë pa rrymë, KEDS tregon arsyet e reduktimeve

Fshatra të tërë të Skenderajt do të mbesin nesër pa energji elektrike për një kohë të caktuar, transmeton Drenica Press

KEDS ka bërë të ditur edhe arsyet e ndërprereje së energjisë në Skenderaj. Në njoftimin zyrtar thuhet:

Në NS 110/10kV Skenderaj do të ndërprehet:

Dalja 10kV Qirezi (kodi: 74000004) prej ores 08:30 deri në ora 11:30

Vendet: Krushefc, Polac, Dashefc, Baks, Qirez, Prellofcë, Krasaliq, Kozhicë, Krasmirofcë, Likoshan, Gradicë dhe Godanc.

Arsyeja e ndërprerjes: Pastrim i trasesë dhe revizion i linjës.

Ne NS 110/10kV Skenderaj do të nderprehet:

Dalja 10kV Likofci (kodi: 74000001) prej orës 11:30 deri ne ora 14:30

Vendet: Kryshefc, Morinë, Makermal, Polluzha, Shtuticë, Likofci i Ri, Rezallë,Tushil, Rezallë e Re, Likofci, Obri e Ulët, Murgë, Plluzhinë dhe Ticë.

Arsyeja e ndërprerjes: Pastrim i trasesë dhe revizion i linjës.

Në NS 110/10(20) kV Skenderaj do të ndërprehet:

Dalja10 kV Runiku (Kodi: 74000005) Në Stabilimentese shpërndarëse në Runik dhe Vitak prej orës 10:00 -17:00

Vendet: Një pjesë e Runikut, Leçina, Pemishtja, Tërrnova, Klina e Epërme, Çitaku dhe Vitaku.

Arsyeja e ndërprerjes: Vendosja izolatorëve të rinj në vend të vjetërve në drejtimin e Pemishtës. /DRENICA PRESS/

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com