Skenderaj organizon festë sonte për lirimin e Sami Lushtakut

Komuna e Skenderajt ka vendosur në shenjë mirëseardhje për lirimin e kryetarit të saj Sami Lushtakut të organizoj festë në sheshin “Adem Jashari” në Skenderaj, transmeton DDRENICA PRESS.

Në një prononcim për portalin Drenica Press, zëdhënësi i Komunës së Skenderajt, Hajriz Koci tha; sonte rreth orës 20 të mbrëmjes do të ketë festë për shkak të lirimit të kryetarit Sami Lushtaku, në këtë festë do të ketë muzikë, këngë në shënjë mirëseardhje për Kryetarin e Skenderajt Z. Sami Lushtaku, ku drejtësia më në fund triumfoj dhe u dëshmua se  lufta e Ushtrisë Çlirimtare e Kosovës ishte një luftë e drejtë./DRENICA PRESS/

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT